اعضاي دانشكده
با تأسيس دانشكده علوم دانشگاه اصفهان در سال 1342 و پذيرش دانشجو در رشته هاي شيمي و فيزيك، تدريس شيمي در شهر اصفهان عملاً آغاز گرديد. از مهرماه 1343 گروه شيمي به صورت گروهي مستقل فعاليت خود را آغاز نمود. از سال 1344 اين گروه در مقطع كارشناسي در رشته هاي شيمي محض و دبيري شيمي و از سال 1367 در رشته شيمي كاربردي (مقطع كارشناسي) دانشجو پذيرفت. در بين سال هاي 1364 تا 1373 دوره هاي كارشناسي ارشد و دكتري در شاخه هاي مختلف شيمي راه اندازي گرديد. در سال 1391 با تصويب هيات امناء دانشگاه، اين گروه به دانشكده شيمي ارتقاء يافت.
در حال حاضر اين دانشكده با استفاده از توان علمي 30 عضو هيات علمي، امور آموزشي و پژوهشي نزديك به 500 دانشجو در مقاطع كارشناسي (شيمي محض و كاربردي) و كارشناسي ارشد و دكتري (شيمي آلي، شيمي تجزيه، شيمي فيزيك، شيمي معدني و نانوشيمي) را در قالب 5 گروه آموزشي شيمي آلي، شيمي تجزيه، شيمي معدني، شيمي فيزيك و شيمي پليمر عهده دار مي باشد.
دانشكده شيمي دانشگاه اصفهان داراي آزمايشگاه ها، دستگاه ها و تجهيزات پيشرفته و بعضاً منحصربه فرد است و مي توان آن را يكي از مجهزترين دانشكده هاي شيمي دانشگاه هاي كشور به حساب آورد. علاوه بر كلاس هاي آموزشي و دفاتر كار استادان و كارشناسان، وجود 12 آزمايشگاه آموزشي و 15 آزمايشگاه پژوهشي در يك ساختمان مستقل با زيربناي 10500 متر مربع و دستگاه هاي متعدد آزمايشگاهي و تحقيقاتي مانند Single Crystal X-ray Crystallography ، NMR، XRF ،HPLC ،Atomic Absorption ، UV-Vis ،GC-Mass ، FT-IR ، XRD ،GC 400MHz از جمله امكانات اختصاصي اين دانشكده به شمار مي آيد.
تاریخ به روز رسانی:
1397/09/10
تعداد بازدید:
7048
Powered by DorsaPortal