درباره دانشکده

خلاصه ای از تاریخچه 60 ساله دانشکده شیمی دانشگاه اصفهان
 
با تأسیس دانشکده علوم دانشگاه اصفهان در سال 1342 و پذیرش دانشجو در رشته های شیمی و فیزیک، تدریس شیمی در شهر اصفهان عملاً آغاز گردید. از مهرماه 1343 گروه شیمی به صورت گروهی مستقل فعالیت خود را آغاز نمود. از سال 1344 این گروه در مقطع کارشناسی در رشته های شیمی محض و دبیری شیمی و از سال 1367 در رشته شیمی کاربردی (مقطع کارشناسی) دانشجو پذیرفت. در بین سال های 1364 تا 1373 دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در شاخه های مختلف شیمی راه اندازی گردید. در سال 1391 با تصویب هیات امناء دانشگاه، این گروه به دانشکده شیمی ارتقاء یافت.
در حال حاضر این دانشکده با استفاده از توان علمی 37 عضو هیات علمی، امور آموزشی و پژوهشی نزدیک به 500 دانشجو در مقاطع کارشناسی (شیمی محض و کاربردی) و کارشناسی ارشد (شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی و نانوشیمی) و دکتری (شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی) را در قالب 5 گروه آموزشی شیمی آلی و پلیمر، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی فیزیک و نانوفناوری عهده دار می باشد.
دانشکده شیمی دانشگاه اصفهان دارای آزمایشگاه ها، دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و بعضاً منحصربه فرد است و می توان آن را یکی از مجهزترین دانشکده های شیمی دانشگاه های کشور به حساب آورد. علاوه بر کلاس های آموزشی و دفاتر کار استادان و کارشناسان، وجود 8 آزمایشگاه آموزشی و 24 آزمایشگاه پژوهشی در یک ساختمان مستقل با زیربنای 10500 متر مربع و دستگاه های متعدد آزمایشگاهی و تحقیقاتی از جمله امکانات اختصاصی این دانشکده به شمار می آید.
 
تاریخ به روز رسانی:
1401/09/12
تعداد بازدید:
16868
Powered by DorsaPortal